Pozvání na happening Pamatuj!

V úterý 8. března vás již potřetí zveme k účasti na celonárodním happeningu Pamatuj! Jeho cílem je připomenout si největší hromadnou vraždu československých občanů židovského původu, která se odehrála v noci z 8. na 9. března 1944 v Osvětimi.

Můžete se těšit na přednášku spisovatelky a novinářky Judity Matyášové, na scénické čtení v interpretaci studentek tercie, na vystoupení Juliettes. Odpoledne se v Městské knihovně uskuteční vernisáž výstavy „Směli si vzít pouze zavazadla“. Studenti profesního dějepisu se v tomto projektu zamýšleli, jaké věci by si zabalit, kdyby museli opustit svůj domov, co a proč je v takové chvíli nezbytně nutné a co je osobně “drahé”, a tudíž nenahraditelné, přestože taková věc nebude mít v budoucnu patrně praktické využití. Následně projdeme přes náměstí do ulice Riegrova před dům čp. 25, kde proběhne položení prvních devíti kamenů zmizelých v Poličce.

Eliška Hájková

Původně plánovaný online přenos ze zahájení happeningu z auly gymnázia se bohužel kvůli nemoci techniků neuskuteční.