Úspěch Honzy Tulise z 3. A v Ústředním kole biologické olympiády

V minulém týdnu se na ostravské Přírodovědecké fakultě utkali nejlepší středoškoláci z krajských kol Biologické olympiády kategorie A.

Ústřední kolo BiO je náročné svým rozsahem.  Soutěžící musí ve třech dnech prokázat své znalosti v testu všeobecných znalostí a poznávačce organismů, své dovednosti při zvládnutí terénní úlohy  a tři laboratorních úkolů. Honza si vedl výborně a ve startovním poli 36 účastníků skončil na výborném 10. místě. Překonáním 60% hranice možných bodů se stal nejenom úspěšným řešitelem, ale vzhledem k dosaženému výsledku se stal jedním z 12 nejlepších biologů, kterým se podařilo  postoupit do Přípravného výběrového soustředění před 30. mezinárodní Biologickou olympiádou.

Honzo, děkuji za vzornou reprezentaci školy, gratuluji k dosaženému výsledku a přeji Ti úspěšné zvládnutí výběrového soustředění!

Marta Najbertová