BRNO!!!

Ochutnat zelený ječmen, promluvit s „četníkem z Humoresek“ Zdeňkem Junákem, zablbnout si před kamerou České televize a poslechnout si, jak by mohla znít homosexuální sado-maso  párty v železné kouli.  Jak jistě budete souhlasit (ač možná s pozdviženým  obočím), tohle se většinou během dvou dní poštěstí málokomu.

A jelikož gymnázium má nabízet nejen všeobecné vzdělání, ale i všeobecný rozhled a zážitky všeho druhu, je pochopitelné, že právě takové nevšední „aktivity“ byly součástí exkurze do Brna. Té se minulé úterý zúčastnili studenti mediální výchovy. V době, kdy se na ni přihlašovali, ovšem  neměli  o těchto možnostech ani tušení. Přece jenom: exkurze do PR agentury, Českého rozhlasu a České televize a návštěva HaDivadla, zní na papíře mnohem nudněji. Skutečnost je však téměř vždy výrazně barvitější a zábavnější. A tak se z PR agentury vyklube téměř rodinná firma, kde po stolech posedávají i mimina žužlající telefony a většině zaměstnanců je kolem třicítky. V rozhlase se dozvíte, proč může Zdeněk Junák přicházet do divadla o 20 minut později a kdo že to namlouvá všechny ty reklamy na piva, které běží na youtube před videi, a v HaDivadle pochopíte, že pokud je v programu napsáno improvizovaná rozhlasová hra, může se skutečně  stát naprosto cokoliv. Takže jenom pro připomenutí: jezděte na exkurze. Ona totiž jejich výsledná podoba je tomu, co se dočtete na papíře pro rodiče, často na hony vzdálená.

KK