Od pondělí 31. 5. 2021 jednotné testování metodou RT-PCR

Od pondělí 31. 5. 2021 bude testování žáků na přítomnost covid-19 probíhat jednotně metodou PCR. Ministerstvo zdravotnictví umožňuje školám, které si testování touto metodou zajistí, nahrazení antigenních testů právě testováním metodou RT-PCR.  (Více v článku)

Výsledky přijímacího řízení

Vysledky přijímacího řízení budou zveřejněny ve středu 19. května. 2021 na níže uvedených odkazech a na informační tabuli v přízemí školy. 

Čtyřletý obor vzdělávání (79-41-K/41) - přijatí uchazeči
Čtyřletý obor vzdělávání (79-41-K/41) - pořadí uchazečů

Osmiletý obor vzdělávání (79-41-K/81) - přijatí uchazeči
Osmiletý obor vzdělávání (79-41-K/81) - pořadí uchazečů

Výsledky budou zveřejněny pod evidenčním číslem uchazeče (bylo uvedeno na pozvánce k jednotným přijímacím testům).

Více informací v článku po rozkliknutí. 

Volby do Školské rady v pondělí 21. června 2021 – seznam kandidátů

Volby zástupce pedagogických pracovníků školy a zástupce zákonných zástupců nezletilých žáků a zletilých žáků do Školské rady proběhnou v pondělí 21. června v budově Gymnázia ve studovně. Seznam kandidátů v článku. 

Beseda s „klukem z Prahy“

 

Srdečně vás zveme na besedu s Jankem Rubešem, autorem desítek reklamních i nekomerčních videí, spolutvůrcem nejúspěšnějšího českého internetového pořadu Honest Guide s fanoušky po celém světě,

Volby do školské rady

Ředitel školy vyhlašuje volby do školské rady, které proběhnou 21. června 2021. Více informací v článku.

Ekologická olympiáda - žádný problém

Máme tak skvělé žáky, že jim stačí hodit udičku v podobě informace o soutěži a oni sami vytvoří tým, projdou teoretickým kolem, natočí a sestříhají video, které obhájí před odbornou porotou a skončí v krajském kole velmi těsně na druhém místě. Jsou to Anežka Vargová, Michal Jílek a Tomáš Kocanda ze 2.A. Těší nás jejich zájem, inteligence i samostatnost.

Postup do celostátního kola v biologické olympiádě a konečné výsledky krajského kola

Biologická olympiáda patří svým průběhem k velmi obtížným soutěžím. O průběžných postupech z jednotlivých kol jsme vás informovali. I výsledky krajského kola nám přinesly mnoho radosti. Tu největší nám jistě přinesla kategorie nejvyšší (A), kde Adéla Jílková z oktávy dosáhla na 3. místo, stala se úspěšnou řešitelkou a postoupila do ústředního kola.

Pohni se a cestuj s námi po světě

Poslední díl našeho projektu Vás tentokrát zavede do různých koutů světa. Zjistěte svoji měsíční pohybovou aktivitu a pokud jste se zapojili minule, můžete si ji porovnat s dubnovým výsledkem. Podaří se někomu z Vás dostat třeba až do Filipín? Klidně nám dejte vědět a drobná odměna Vás nemine:-)

Pravidla jsou stejná jako při cestování po ČR, pouze začínáme 15. 5. 2021 a končíme 15. 6. 2021.

Záznamový arch si stáhněte zde do svého počítače a vydejte se s námi na cestu kolem světa.

Skvělé výsledky ve fyzikální olympiádě

I letos se můžeme radovat z opravdu skvělých výsledků našich žáků, kteří se zapojili do řešení fyzikální olympiády. Ta probíhala za současných podmínkách stejně jako ostatní soutěže on-line formou.

V kategorii E, která zahrnuje žáky devátých tříd a příslušných ročníků víceletých gymnázií, dosáhl absolutního úspěchu Jáchym Chadima z kvarty, když v krajském kole suverénně zvítězil s plným počtem bodů. Již dříve přitom Jáchym zazářil, kromě jiných soutěží, také v matematické olympiádě, kde obsadil neméně hodnotné 3. místo v kraji.

Za starší ročníky nás skvěle reprezentovala v kategorii C Anežka Vargová z 2.A, která se v krajském kole umístila na 3. místě. Nelze přitom nezmínit, že Anežka, podobně jako Jáchym Chadima, kromě dalších soutěží zabodovala i v matematické olympiádě, kde taktéž vybojovala medailové třetí místo v krajském kole kategorie B. (číst dále)

Syndikovat obsah

Aktuální projekty

Na Gymnáziu Polička probíhá projekt KURZY, METODIKA, STÁŽE UČITELŮ GYMNÁZIA POLIČKA, který je spolufinancován Evropskou unií. Je zaměřený na další vzdělávání pedagogických pracovníků, podporu kvalitního vzdělávání a spolupráci pedagogů. Probíhá 1. 7. 2017 - 30. 6. 2019..