Novinky

Biologická olympiáda v kategoriích A, B 2016/17

Tématem letošního ročníku biologické olympiády pro studenty vyššího gymnázia bylo „ Budiž světlo“. Ve školním kole poměřilo své síly celkem 16 studentů. Obsah BiO byl jako vždy náročný obsahově i časově, soutěžící prokazovali své znalosti v poznávání třiceti organismů a v testu všeobecných znalostí, dovednosti pak ve dvou praktických úkolech zaměřených na fotosyntézu a fotoreceptory.

Biologická olympiáda kategorie C a D ve školním roce 2016/2017

Tématem letošního ročníku bylo „ Detektivem v přírodě“. Studenti se zde měli možnost dozvědět hlavně o pobytových znameních v přírodě. Školního kola se zúčastnilo celkem 10 studentů. V kategorii D reprezentovali naši školu v okresním kole nakonec pouze 2 studenti – Aneta Kastnerová a Matěj Doležal. Lépe se vedlo Anetě, která se umístila na 6. místě.

Exkurze profesních biologů do Prahy

Ve čtvrtek 16. 3. 2017 se studenti profesní biologie zúčastnili exkurze do Prahy.  Zde navštívili dvě přednášky v rámci akce „Týden mozku", kterou každoročně pořádá Akademie věd České republiky. První přednáška, kterou vedl MUDr. Jiří Paleček Ph.D, byla zaměřena na vnímání bolesti a na alkaloid kapsaicin, který je obsažený v paprikách, je zodpovědný za jejich pálivou chuť a může významně ovlivňovat vnímání bolesti. Druhá přednáška vedená RNDr. Janem Svobodou Ph.D byla o orientaci v prostoru, mozkových mapách a jejich poruchách. Obě přednášky byly zejména díky profesionalitě obou přednášejících velice zajímavé. Součástí exkurze byla také návštěva „Memory parku“, kde si studenti na několika stanovištích otestovali svoji paměť a také orientaci v prostoru.

Syndikovat obsah