novinky

Zájezd do Velké Británie

Ve školním roce 2018-2019 Gymnázium Polička připravuje pro své studenty zájezd do Velké Británie s možností strávit jeden den přímo ve škole s anglickými studenty. Zájezd je určen zejména letošním třídám 1.A, 2. A, 6.P a 5. P, případně i 4.P. (číst dál)

Biologická olympiáda kategorie C a D ve školním roce 2017/2018

Letošní studijní text 52. ročníku Biologické olympiády pro kategorii C a D byl věnován krásnému tématu: „ Pohyb“. Studenti zde měli možnost dozvědět se nejenom o pohybu živočichů, ale i rostlin. Školního kola se zúčastnilo celkem 13 studentů. V kategorii D reprezentovali naši školu v okresním kole 2 studenti – Štěpán Jelínek a Anna Andrlíková. Lépe se vedlo Štěpánovi, který se umístil na 8. místě.

Pythagoriáda

Matematický rok jsme zakončili úspěšně. Z okresního kola Pythagoriády si Martin Chalupník (prima) odvezl 2. místo. Anna Andrlíková (prima) skončila třetí. Blahopřejeme.

Výsledky Z6, výsledky Z7

Výchovný koncert

V pátek 18. května jsme v rámci Martinů festu navštílili koncert mladého fenomenálního klavíristy Pavla Zemena. Studenti vyslechli excelentní provedení skladeb od B. Martinů, L. Janáčka, A. N. Skrjabina, F. Chopina a S. V. Rachmaninova.

Studentské noviny

V dubnu a květnu tohoto roku jsme připravovali a realizovali již druhý ročník Studentských novin při Martinů festu. Stejně jako vloni má tento buletin podobu tištěnou a elektronickou. Audiovizuální zajímavosti, studentská videa, fotografie najdete na Facebooku na samostatném profilu Studentské noviny Martinů fest.