102 let s Vámi

Historie poličského gymnázia

Lorem isplun dolor sit

Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo

osobnosti naší školy

prof. RNDr. Libor Grubhoffer, CSc.

biochemik a molekulární biolog

„Na gymnáziu v Poličce jsem poznal úžasné osobnosti profesorského sboru, které mi pomohly učinit správná rozhodnutí nejenom v mém dalším životním směřování, ale též v názorech na život a na počínání ve společnosti. Byla to léta velikých nadějí a očekávání, z nichž mnohé se vyplnily právě díky tomu, jak skvěle nás naše gymnázium pro život připravilo.“

Mgr. Petra Paclíková, Ph.D.

molekulární bioložka, research scientist

„Poličské gymnázium mi dalo skvělý základ pro studium Molekulární biologie a genetiky v oblastech biologie, chemie a fyziky, ale i všeobecný přehled a jazykovou vybavenost. Zároveň se stalo i platformou pro zážitky, zkušenosti a přátelství a formovalo mě i jako člověka s důrazem na kritické uvažování a morální hodnoty.“

Markéta Kutilová

novinářka, reportérka

„Díky skvělým kantorkám na gymnáziu jsem se poprvé v životě dozvěděla o lidských právech, holokaustu, genocidách, válkách. Díky jejich nasměrování jsem začala číst noviny a zajímat se o světové dění a už ve 3.ročníku jsem dostala nápad stát se novinářkou a pracovat ve válečných oblastech. Tento sen jsem nikdy neopustila a dovedla jej až do zdárného konce. Nebýt ale prvních impulsů, které přišly právě od učitelů poličského gymnázia, byl by dnes můj život zcela jistě jiný.“

Vojtěch Vomáčka

vyučující na Právnické fakultě Masarykovy univerzity, odborný poradce na Nejvyšším správním soudu

„Poličské gymnázium mi umožnilo dospívat v relativně izolovaném, naivním prostředí, se skvělými spolužáky a několika výjimečnými učiteli. Výhodu do profesního života mi dala kvalitní britská angličtina. Přednáším v OSN nebo na západních univerzitách, aniž bych se (moc) styděl. A jako bonus mi v hlavě zůstávají odrhovačky od Beatles nebo Simona & Garfunkela. To chceš!“

Petr Mazal

pedagog, cestovatel

„Při otázce – co mě nejvíc bavilo na gymplu, odpovídám vždycky stejně: „Tělák, přestávky, výlety a obědy :-)“. S postupem času si ale člověk uvědomuje, že mu studium na gymnáziu dalo mnohem víc. Mým životem je mimo jiné i cestování, a proto jsem rád, že jsem tu získal dobré základy cizích jazyků.“

RNDr. Jakub Skalník

bývalý starosta, diplomat

„Čtyři roky strávené na poličském gymnáziu mě nejenom velmi dobře připravily na studium na vysoké škole a pomohly mi formovat moji osobnost, ale především mám díky nim skvělou partu kamarádů-spolužáků, se kterými jsem i po tolika letech v intenzivním kontaktu.“